הפעלת תיפוף גוף וקצב

פעילות חווייתית ואנרגטית, אשר תגרום לילדים להכיר את הקצב הפנימי שיש להם בגוף ואת היכולות שלהם. הפעילות מעשירה ועם זאת עוברת בצורה מהנה והומוריסטית.

 

לנגן בכלי הנגינה שתמיד הולך איתנו - הגוף שלנו!

 

תיפוף על הגוף היא אומנות אשר כל אחד יכול ללמוד. הגוף שלנו הוא כלי מוסיקלי אשר נותן לנו להרגיש את הקצב שאנו יוצרים.

רקיעות, מחיאות כפיים, קפיצות ועוד שלל תנועות אשר יוצרות לנו קולות שונים ומגוונים וכל זאת באמצעות הגוף. אנו לומדים ליצור מקצבים בעזרת הגוף ואף לשלב אותם עם מוסיקה. ההפעלה מועברת בצורה בה כל ילד יוכל ללמוד בקלות כיצד ליצור מקצבים מהגוף שלו.

בהפעלות לימי הולדת - ילד יום ההולדת מקבל דגש רב בכך שהוא מדגים לכולם ובוחר את החברים/ות אשר ישתתפו ובעצם מכניס את שאר הילדים לתוך האומנות של תיפוף על הגוף.

בהפעלות לקייטנות - הילדים נבחרים על ידי ללא שימת דגש על ילד מסויים.

בנוסף לתיפוף על הגוף, אנו לומדים על אומנות ה-ביטבוקס: יצירת קולות ומקצבים באמצעות הפה. להקה שלמה שנמצאת לנו בתוך הפה ורק מחכה לנגן - צלילים בעזרת השפתיים, הגרון, הלשון ואפילו השיניים!

 

במהלך הפעילות, הילדים מגיעים אל המיקרופון ולומדים איך יוצרים את הצלילים השונים ואף מפיקים מוסיקה בעצמם!

בהפעלות לימי הולדת - ילד יום ההולדת עובר בין חבריו עם המיקרופון וכל אחד מפיק צליל מיוחד ולאחר מכן בוחר את החברים איתם יבצע את הביטבוקס בהנחייתי.

בהפעלות לקייטנות - הילדים נבחרים על ידי ומגיעים אל המיקרופון להפיק צלילים בהנחייתי.

כדי להכניס את הילדים אפילו יותר לתוך הקצב, אנחנו ממשיכים את ההפעלה ויוצרים גם כן מוסיקה באמצעות תיפוף על דליים. כל ילד מקבל זוג מקלות תופים (אמיתיים!) ודלי צבעוני ומנגנים מקצבים לפי שמיעה (למידת חיקוי המחדדת את השמיעה המוסיקלית והקואורדינציה).

 

הערכים המובילים אשר אותם הילדים מקבלים בסדנאות הם הקשבה ושיתוף פעולה.

בהפעלות לימי הולדת - ילד יום ההולדת מחלק ביחד איתי את הדליים ואת המקלות, עומד מול כולם ויוצר מקצבים אשר שאר הילדים ינגנו גם כן ובוחר את החברים שישמיעו את המקצבים שלהם.

בהפעלות לקייטנות - הילדים נבחרים על ידי, יוצרים מקצבים ושאר הילדים חוזרים עליהם.

  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube
  • TikTok
whatsapp icon